Intensywny początek listopada

Zgrupowania i mecze międzypaństwowe pięciu reprezentacji Polski w hokeju na lodzie oraz treningi w ośrodku przygotowań Fińskiego Komitetu Olimpijskiego w Vierumaki grupy uczniów związkowej szkoły w Katowicach – tak w dużym skrócie wyglądał początek  listopada w PZHL. Słowem – działo się.

Kadra seniorów trenowała w Gdańsku i zagrała tam w turnieju EIHC o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości z Danią, Norwegią i Austrią. Konfrontacja z zespołami  Elity wypadła dobrze. W reprezentacyjnym debiucie selekcjonera Tomasza Valtonena biało-czerwoni prowadzili w 43 minucie z Danią  1:0, kiedy awaria lodowiska uniemożliwiła dalszą rywalizację. Z Norwegią Polacy stoczyli  niezwykły bój. Przegrywali 0:3, wyciągnęli na 2:3, skończyło się wynikiem 2:4. Nasza bardzo odmłodzona drużyna dała z siebie wszystko, co było widać w ostatnim spotkaniu z Austrią przegranym 0:2.

Przygotowująca się do grudniowych MŚ Dywizji 1 B reprezentacja U-20  po zgrupowaniu  w Oświęcimiu  pojechała na Ukrainę, gdzie w dwóch spotkaniach towarzyskich pokonała  kadrę Ukrainy U-20 6:1 i młodzieżową drużynę białoruskiego Dynama Mińsk po dogrywce 4:3.

Juniorzy do lat 18 zmierzyli się na Słowacji z młodzieżowymi zespołami klubowymi.  Najpierw wygrali z HK SKP Poprad 5:0, potem ulegli HK Dukla Trencin 1:5.

Rywalizowały też hokeistki. Seniorki na wyjeździe dwukrotnie pokonały w Valmierze  reprezentację Łotwy 6:1 i 7:0.

Drużyna juniorek  wystąpiła  w międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich o Puchar 100-lecia Odzyskania Niepodległości, który został rozegrany sosnowieckim Stadionie Zimowym. Polki pokonały tam  Hiszpanię 3:0, Wielką Brytanię 3:2 i przegrały  z Węgierkami 1:4, zajmując drugie miejsce w zawodach.

21-osobowa grupa uczniów katowickiej SMS PZHL była z kolei w  renomowanym Sport Institute of Finland w Vierumaki, który jest wiodącym ośrodkiem szkolenia sportowego, wspierającym elitarne sporty w Finlandii, w tym hokej na lodzie. Jest także oficjalnym centrum szkoleniowym Fińskiego Komitetu Olimpijskiego.

To wszystko odbyło się w ciągu jednego tygodnia, miedzy 5 a 12 listopada.

Porażka juniorów na Słowacji

Reprezentacja Polska U-18 przegrała w wyjazdowym sparingu z rówieśnikami HK Dukla  Trencin 1:5 (1:2, 0:2, 0:1). Bramka dla Polski: Mateusz Bezwiński (18). Kary: Polska – 8 minut, Trencin – 4 minuty.

Wcześniej zespół trenerów Tomasza Demkowicza i Artura Ślusarczyka podczas listopadoweg zgrupowania pokonał w Popradzie miejscowy juniorski zespół HK SKP 5:0 (2:0, 2:0, 1:0). Bramki zdobyli: Dawid Wróblewski (3), Szymon Dobosz (13), Igor Augustyniak (30), Jakub Prokurat (36), Jan Krzyżek (55) .

 

 

Zgrupowanie i mecze SMS PZHL Katowice w Finlandii

21-osobowa drużyna Szkoły Mistrzostwa PZHL w Katowicach pojedzie w poniedziałek do fińskiego Vierumaki na pięciodniowe zgrupowanie połączone z dwoma sparingami. „To pierwszy tego typu wyjazd zawodników SMS PZHL. Jest elementem naszej współpracy z selekcjonerem kadry narodowej Tomasze Valtonenem” – wyjaśnił dyrektor związkowej szkoły Adam Fras.

Uczniowie SMS PZHL pojadą do renomowanego Sport Institute of Finland w Vierumaki, który jest wiodącym ośrodkiem szkolenia sportowego, który wspiera elitarne sporty w Finlandii, w tym hokej na lodzie. Jest także oficjalnym centrum szkoleniowym Fińskiego Komitetu Olimpijskiego.

Vierumaki zapewnia wszechstronne zaplecze szkoleniowe i usługi dla reprezentacji, klubów sportowych, drużyn i stowarzyszeń.

Podczas zgrupowania ekipa szkoły zmierzy się 7 i 9 listopada w spotkaniach kontrolnych z  klubowymi fińskimi juniorskimi drużynami:  HPK Academy i KJT Hockey.

Poza tym młodzi polscy hokeiści – którzy i uczestniczą w selekcji reprezentacji Polski  MŚ U-18 i U-20 – będą mieli okazję poćwiczyć pod okiem fińskich szkoleniowców.

 

Kadra juniorów U-18 zagra dwa mecze na Słowacji

Kadra narodowa juniorów U-18 rozegra 7 i 9 listopada rozegra dwa towarzyskie mecze na Słowacji. Najpierw podopieczni trenerów Tomasza Demkowicza i Artura Ślusarczyka zmierzą się z HK Poprad U-18, potem z HK Dukla Trencin U-18.  Spotkania te odbędą się w ramach zgrupowania zorganizowanego  w Krynicy – Zdroju. Przed wyjazdem do Krynicy kadrowicze spotkają się w Katowicach – Janowie.


Powołania na zgrupowanie i mecze otrzymali:

 

Bramkarze:

Marcel Kotuła (UKS Zagłębie Sosnowiec)

Maciej Miarka (JKH GKS Jastrzębie)

Filip Płonka (UKH Unia Oświęcim)

 

Pozostali zawodnicy:

 

Igor Augustyniak (RTH Zryw Ruda Śląska)

Mateusz Bezwiński (MKS Sokoły Toruń)

Jakub Blanik (JKH GKS Jastrzębie)

Wiktor Bochnak (AZ Havirov/Czechy)

Klaudiusz Cuber (RTH Zryw Ruda Śląska)

Szymon Dobosz (Niedźwiadki MOSiR Sanok)

Stanisław Drozd-Niekurzak (GKS Stoczniowiec Gdańsk)

Mateusz Dworaźny (TMH Polonia Bytom)

Bartosz Florczak (Niedźwiadki MOSiR Sanok)

Tymoteusz Glazer (Niedźwiadki MOSiR Sanok)

Marcel Hyla (UKS Zagłębie Sosnowiec)

Fabian Kapica (MMKS Podhale Nowy Targ)

Piotr Kot (UKH Unia Oświęcim)

Jan Krzyżek (MOSM Tychy)

Michał Naróg (MKS Sokoły Toruń)

Kacper Opiłka (UKS Zagłębie Sosnowiec)

Marcin Płachetka (JKH GKS Jastrzębie)

Jakub Prokurat  (Krefelder EV 1981/Niemcy)

Krystian Sosnowski (UKH Unia Oświęcim)

Sebastian Wicher (TMH Polonia Bytom )

Maciej Witan (Niedźwiadki MOSiR Sanok)

Dawid Wróblewski (JKH GKS Jastrzębie)

Michał Zając (TMH Polonia Bytom)

 

Rezerwowi:

 

Wiktor Dżugan (Niedźwiadki MOSiR Sanok)

Oskar Jeziorski (MKS Sokoły Toruń)

Louis Miccoli (Niedźwiadki MOSiR Sanok  )

Michał Proczek (TMH Polonia Bytom)

Marcel Sawicki (MKS Sokoły Toruń)

Filip Świderski (MKS Sokoły Toruń)

Jakub Wenker (MKS Sokoły Toruń).

 

Zbiórka powołanych zawodników w dniu 5 listopada 2018r. o godzinie 13.00, Lodowisko Jantor w Katowicach Janowie, ul. Z. Nałkowskiej 11. Zawodnicy zgłoszą się z dowodem osobistym, aktualną książeczką zdrowia, sprzętem do treningu specjalistycznego i ogólnorozwojowego. Z uwagi na młody wiek powołanych zawodników prosimy rodziców     o przywiezienie ich na miejsce zbiórki oraz odbiór po zakończeniu akcji szkoleniowej.                                                                                                                Informacji udzielają: trener Tomasz Demkowicz – tel. 502 753 350 oraz trener Artur Ślusarczyk – tel. 601 962  516

Trzecie miejsce juniorów w Budapeszcie

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Polski U-18 w zakończonym w sobotę w Budapeszcie Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich.  Podopieczni trenerów Tomasza Demkowicza i Artura Ślusarczyka przegrali z Węgrami 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) i Słowacją 1:7 (0:4, 0:0, 1:3),  a na koniec pokonali  Rumunię 4:2 (1:0, 0:2, 3:0). Rumuni wystawili w tych zawodach zespół w starszym roczniku U-20, gospodarze, Słowacy i biało-czerwoni zagrali zespołami do lat 18.

Końcowa kolejność turnieju

1.Słowacja     8 punktów

2.Węgry        6

3.Polska        3

4 Rumunia     1

Kadra U18 na TNO w Budapeszcie

Kadra Narodowa Juniorów U18 letni okres przygotowań zakończy Turniejem Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie/Węgry. Oto lista zawodników powołanych przez trenerów Tomasza Demkowicza i Artura Ślusarczyka na zgrupowanie szkoleniowe w Katowicach oraz Turniej Nadziei Olimpijskich:

19 sierpnia 2018 r. – zbiórka zawodników  KNJ U18 w Katowicach Janowie,
19 – 21 sierpnia 2018 r. – konsultacja szkoleniowa w Katowicach Janowie,
22 sierpnia 2018 r. – wyjazd do Budapesztu/Węgry,
23 – 25 sierpnia 2018 r. – Międzynarodowy Turniej Hokejowy Nadziei Olimpijskich (Budapeszt/Węgry),
23 sierpnia 2018 r. – Mecz turniejowy: Węgry U18 – Polska U18 (Budapeszt/Węgry),
24 sierpnia 2018 r. – Mecz turniejowy: Polska U18 – Słowacja U18 (Budapeszt/Węgry),      25 sierpnia 2018 r. – Mecz turniejowy: Polska U18 – Czechy U18 (Budapeszt/Węgry),
25 sierpnia 2018 r. – powrót do Katowic Janowa.


Na zgrupowanie szkoleniowe Kadry Narodowej Juniorów U18 zostali powołani następujący zawodnicy:

  1. Augustyniak Igor  RTH Zryw Ruda Śląska
  2. Bezwiński Mateusz MKS Sokoły Toruń
  3. Biłas Karol   Niedźwiadki MOSiR Sanok
  4. Blanik Jakub JKH GKS Jastrzębie
  5. Cuber Klaudiusz RTH Zryw Ruda Śląska
  6. Dobosz Szymon Niedźwiadki MOSiR Sanok
  7. Dworaźny Mateusz TMH Polonia Bytom
  8. Glazer Tymoteusz Niedźwiadki MOSiR Sanok
  9. Jeziorski Oskar MKS Sokoły Toruń
  10. Jędrzejewski Kacper  MKS Sokoły Toruń
  11. Kapica Fabian MMKS Podhale Nowy Targ
  12. Kasperek Oliwier MOSM Tychy
  13. Maciejewski Jakub MOSM Tychy
  14. Miarka Maciej  JKH GKS Jastrzębie
  15. Naróg Michał MKS Sokoły Toruń
  16. Płachetka Marcin JKH GKS Jastrzębie
  17. Proczek Michał TMH Polonia Bytom
  18. Prokurat Jakub MKS Sokoły Toruń
  19. Sawicki Marcel MKS Sokoły Toruń
  20. Świderski Filip MKS Sokoły Toruń
  21. Wenker Jakub MKS Sokoły Toruń
  22. Wicher Sebastian TMH Polonia Bytom
  23. Wróblewski Dawid JKH GKS Jastrzębie
  24. Zając Michał TMH Polonia Bytom

Zawodnicy rezerwowi:

  1. Chabior Adrian UKS Zagłębie Sosnowiec
  2. Drozd-Niekurzak Stanisław GKS Stoczniowiec Gdańsk
  3. Hajkowicz Witold PTH Poznań
  4. Hyla Marcel UKS Zagłębie Sosnowiec
  5. Kotuła Marcel UKS Zagłębie Sosnowiec
  6. Opiłka Kacper UKS Zagłębie Sosnowiec
  7. Stacherski Wiktor MKS Cracovia Kraków

Kierownictwo:

  1. Tomasz Demkowicz Trener KN Juniorów U18
  2. Artur Ślusarczyk Trener KN Juniorów U18
  3. Bartłomiej Nowak Trener bramkarzy KN Juniorów U18
  4. Wojciech Chowaniec Serwisant KN Juniorów U18
  5. Magdalena Reut Masażystka KN Juniorów U18
  6. Marta Zawalska  Kierownik/serwisantka KN Juniorów U18

Zbiórka powołanych zawodników w dniu 19 sierpnia 2018 r. o godzinie 13.00, Lodowisko Jantor w Katowicach Janowie

Juniorzy U18 poćwiczą w Jastrzębiu-Zdroju i zagrają w Porubie

Po zgrupowaniu w Krynicy-Zdroju reprezentacja Polski juniorów U18 odbędzie kolejną konsultację szkoleniową, tym razem w Jastrzębiu-Zdroju. Biało-czerwoni rozegrają też towarzyskie spotkania w Porubie.

3 sierpnia 2018 r. – zbiórka zawodników KNJ U18 w Katowicach Janowie,
3 – 8 sierpnia 2018 r. – zgrupowanie szkoleniowe w Jastrzębiu-Zdroju,
9 – 12 sierpnia – zagraniczne zgrupowanie szkoleniowe w Ostrawie/Czechy,
9 sierpnia 2018 r. – mecz kontrolny: HC Frydek-Mistek U18 – Kadra PZHL U18, Frydek-Mistek /Czechy,
10 sierpnia 2018 r. – mecz kontrolny: HC RT TORAX Poruba U18 – Kadra PZHL U18, Ostrawa Poruba/Czechy,
12 sierpnia 2018 r. – mecz kontrolny: HC AZ Havirov U18 – Kadra PZHL U18, Havirov/Czechy,
12 sierpnia 2018 r. – powrót do Katowic Janowa.

Na zgrupowanie szkoleniowe Kadry Narodowej Juniorów U18 zostali powołani następujący zawodnicy:
1. Augustyniak Igor RTH Zryw Ruda Śląska
2. Bajwenko Oskar MKS Sokoły Toruń
3. Bezwiński Mateusz MKS Sokoły Toruń
4. Bukowski Krzysztof CP Meyrin Hockey Club/Szwajcaria
5. Chabior Adrian UKS Zagłębie Sosnowiec
6. Cuber Klaudiusz RTH Zryw Ruda Śląska
7. Dobosz Szymon Niedźwiadki MOSiR Sanok
8. Dworaźny Mateusz TMH Polonia Bytom
9. Glazer Tymoteusz Niedźwiadki MOSiR Sanok
10. Hajkowicz Witold PTH Poznań
11. Hyla Marcel UKS Zagłębie Sosnowiec
12. Kasperek Oliwier MOSM Tychy
13. Kołodziej Mateusz RTH Zryw Ruda Śląska
14. Kotuła Marcel UKS Zagłębie Sosnowiec
15. Krzyżek Jan MOSM Tychy
16. Liśkiewicz Bartosz GKS STOCZNIOWIEC Gdańsk
17. Naróg Michał MKS Sokoły Toruń
18. Opiłka Kacper UKS Zagłębie Sosnowiec
19. Petryla Krzysztof Orchard Lake St’ Marys/Stany Zjednoczone
20. Płachetka Marcin JKH GKS Jastrzębie
21. Proczek Michał TMH Polonia Bytom
22. Sobolewski Mateusz Orchard Lake St’ Marys /Stany Zjednoczone
23. Stacherski Wiktor MKS Cracovia Kraków
24. Świderski Filip MKS Sokoły Toruń
25. Wawrzkiewicz Mateusz Tampa Bay Juniors/Stany Zjednoczone
26. Witan Maciej Niedźwiadki MOSiR Sanok
27. Wróblewski Dawid JKH GKS Jastrzębie
28. Zając Michał TMH Polonia Bytom

Zawodnicy rezerwowi:
1. Biłas Karol Niedźwiadki MOSiR Sanok
2. Bochnak Wiktor HC RT TORAX Poruba/Czechy
3. Buczek Mateusz Niedźwiadki MOSiR Sanok
4. Florczak Bartosz Niedźwiadki MOSiR Sanok
5. Ginda Damian Niedźwiadki MOSiR Sanok
6. Jędrzejewski Kacper MKS Sokoły Toruń
7. Kapusta Łukasz JKH GKS Jastrzębie
8. Śmigórski Jakub PTH Poznań
9. Wicher Sebastian TMH Polonia Bytom

Kierownictwo:
1. Tomasz Demkowicz Trener KN Juniorów U18
2. Artur Ślusarczyk Trener KN Juniorów U18
3. Do ustalenia Trener bramkarzy KN Juniorów U18
4. Patryk Sikora Serwisant KN Juniorów U18
5. Magdalena Reut Masażysta KN Juniorów U18
6. Marta Zawalska Kierownik/serwisant KN Juniorów U18

Zbiórka powołanych zawodników w dniu 3 sierpnia 2018r. o godzinie 7.30, Lodowisko Jantor w Katowicach Janowie, ul. Z. Nałkowskiej 11.

Do pobrania:

28.07.2018 – Powołanie na zgrupowanie w Jastrzębiu-Zdroju i mecze w Porubie – lipiec/sierpień 2018

Kadra juniorów poćwiczy w Krynicy-Zdroju

W niedzielę 22 lipca w Katowicach po raz pierwszy przed nowym sezonem zbierze się reprezentacja Polski juniorów U18. Młode Orły przejdą badania lekarskie w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie, a następnie przez tydzień będą trenować w Krynicy-Zdroju. Na liście powołanych przez trenerów Tomasza Demkowicza i Artura Ślusarczyka znalazło się 28. zawodników.

22 lipca 2018 r. – zbiórka zawodników KNJ U18 w Katowicach Janowie,
23 – 24 lipca 2018 r. – badania lekarskie w COMS Warszawa,
25 – 31 lipca 2018 r. – zgrupowanie szkoleniowe w Krynicy-Zdroju.

Na zgrupowanie szkoleniowe Kadry Narodowej Juniorów U18 zostali powołani następujący zawodnicy:
1. Augustyniak Igor RTH Zryw Ruda Śląska
2. Bajwenko Oskar MKS Sokoły Toruń
3. Bezwiński Mateusz MKS Sokoły Toruń
4. Blanik Jakub JKH GKS Jastrzębie
5. Bukowski Krzysztof CP Meyrin Hockey Club/Szwajcaria
6. Chabior Adrian UKS Zagłębie Sosnowiec
7. Cuber Klaudiusz RTH Zryw Ruda Śląska
8. Dworaźny Mateusz TMH Polonia Bytom
9. Glazer Tymoteusz Niedźwiadki MOSiR Sanok
10. Hyla Marcel UKS Zagłębie Sosnowiec
11. Kołodziej Mateusz RTH Zryw Ruda Śląska
12. Kotuła Marcel UKS Zagłębie Sosnowiec
13. Krzyżek Jan MOSM Tychy
14. Liśkiewicz Bartosz PKH 2014 Gdańsk
15. Miarka Maciej JKH GKS Jastrzębie
16. Naróg Michał MKS Sokoły Toruń
17. Opiłka Kacper UKS Zagłębie Sosnowiec
18. Petryla Krzysztof Orchard Lake St’ Marys/Stany Zjednoczone
19. Płachetka Marcin JKH GKS Jastrzębie
20. Proczek Michał TMH Polonia Bytom
21. Rafalik Przemysław JKH GKS Jastrzębie
22. Sobolewski Mateusz Orchard Lake St’ Marys /Stany Zjednoczone
23. Stacherski Wiktor MKS Cracovia Kraków
24. Wawrzkiewicz Mateusz Tampa Bay Juniors/Stany Zjednoczone
25. Witan Maciej Niedźwiadki MOSiR Sanok
26. Wróblewski Dawid JKH GKS Jastrzębie
27. Zając Michał TMH Polonia Bytom
28. Prokurat Jakub MKS Sokoły Toruń

Zawodnicy rezerwowi:
1. Biłas Karol Niedźwiadki MOSiR Sanok
2. Bochnak Wiktor HC Poruba/Czechy
3. Buczek Mateusz Niedźwiadki MOSiR Sanok
4. Dobosz Szymon Niedźwiadki MOSiR Sanok
5. Florczak Bartosz Niedźwiadki MOSiR Sanok
6. Ginda Damian Niedźwiadki MOSiR Sanok
7. Hajkowicz Witold PTH Poznań
8. Jędrzejewski Kacper MKS Sokoły Toruń
9. Kapusta Łukasz JKH GKS Jastrzębie
10. Kasperek Oliwier MOSM Tychy
11. Śmigórski Jakub PTH Poznań
12. Świderski Filip MKS Sokoły Toruń
13. Wicher Sebastian TMH Polonia Bytom

Kierownictwo:
1. Tomasz Demkowicz Trener KN Juniorów U18
2. Artur Ślusarczyk Trener KN Juniorów U18
3. Do ustalenia Trener bramkarzy KN Juniorów U18
4. Andrzej Pasiut Serwisant KN Juniorów U18
5. Łucjan Hachuła Masażysta KN Juniorów U18
6. Marta Zawalska Kierownik/serwisant KN Juniorów U18

Zbiórka powołanych zawodników w dniu 22 lipca 2018r. o godzinie 12.00 – Lodowisko Jantor w Katowicach Janowie, ul. Nałkowskiej 11.

Nasza kadra juniorów U18 od 7 do 13 kwietnia przyszłego roku powalczy w Elektrenach na Litwie w mistrzostwach świata 2A z gospodarzami oraz Rumunią, Koreą, Estonią i Hiszpanią.

Do pobrania:

11.07.2018 – Powołanie na badania w Warszawie i konsultację szkoleniową w Krynicy-Zdroju – lipiec 2018

Brązowy medal juniorów w MŚ w Tallinnie

Reprezentacja Polski juniorów U18 zakończyła mistrzostwa świata 2A w Estonii na trzecim stopniu podium. W meczu zamykającym całą imprezę podopieczni Davida Legera i Grzegorza Klicha pokonali gospodarzy czempionatu 4:3 po dogrywce.

W końcowym rozrachunku naszym juniorów do powrotu na poziom 1B zabrakło jednego punktu.

Wygrana po dogrywce z Estończykami oznaczała spadek z pierwszej na trzecią pozycję w końcowej tabeli mistrzostw w Tallinnie. Awans do dywizji 1B wywalczyła Wielka Brytania, a srebrne medale przypadły Litwinom.

Wyniki mistrzostw świata juniorów U18 – Tallinn 2018:

01.04.2018 (niedziela)
godz. 12:00 Australia – Korea 1:4
godz. 15:30 Litwa – Polska 4:3
godz. 19:00 Estonia – Wielka Brytania 3:6

02.04.2018 (poniedziałek)
godz. 12:00 Polska – Korea 4:0
godz. 15:30 Wielka Brytania – Australia 9:2
godz. 19:00 Estonia – Litwa 0:7

04.04.2018 (środa)
godz. 12:00 Polska – Wielka Brytania 5:4
godz. 15:30 Litwa – Korea 2:1
godz. 19:00 Estonia – Australia 8:0

06.04.2018 (piątek)
godz. 12:00 Wielka Brytania – Litwa 3:2
godz. 15:30 Australia – Polska 0:16
godz. 19:00 Korea – Estonia 4:3

07.04.2018 (sobota)
godz. 12:00 Litwa – Australia 7:1
godz. 15:30 Korea – Wielka Brytania 3:4
godz. 19:00 Polska – Estonia 4:3 d.

Tabela i statystyki mistrzostw tutaj: www.iihf.com/tallinn2018

1 2 3 7