Zobacz najnowsze aktualności

Kadra U-20 zaczyna sezon

Badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej, zgrupowanie w Ostrawie na początku sierpnia i sparingi z Zagłębiem w Sosnowcu rozpoczną sezon reprezentacyjny kadry juniorów U-20. Skład

Powołania do kadry U-18

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów U 18 w Warszawie i Krynicy-Zdroju (23 lipca – 1 sierpnia) znajduje się tutaj

Informacja licencyjna

Lista przyznanych licencji klubowych na sezon 2019/20, dotyczących PLHK, 1.ligi i rozgrywek młodzieżowych znajduje się tutaj    

Szkolenie dla trenerów

Szkolenie dla trenerów, organizowane przez Polski Związek Hokeja na Lodzie, odbędzie się w Katowicach 1 sierpnia. Szczegóły znajdują się tutaj. Zapisy chętnych są prowadzone do

O hokeju z ambasadorem Białorusi

Nie mogło zabraknąć tematyki hokejowej podczas wtorkowego spotkania z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Białorusi w Polsce Władimirem Czuszewem, który zaprosił przedstawicieli nie tylko środowiska dyplomatycznego,

Camp dla bramkarek zakończony

W słowackim Hamuliakovie zakończył się zorganizowany przez IIHF camp dla bramkarek, w którym brały udział polskie  zawodniczki Martyna Sass i Helena Grzybowska. Zdjęcia z obozu

Sprawozdanie finansowe przyjęte

Sprawozdanie finansowe związku za lata 2017 i 2018 oraz z działalności związku w roku 2018 zostały przyjęte przez uczestników Walnego Zjazdu Sprawozdawczego Polskiego Związku Hokeja

Camp dla bramkarek na Słowacji

Polskie zawodniczki Martyna Sass i Helena Grzybowska biorą udział w campie dla bramkarek zorganizowanym przez IIHF w Hamuliakovie,niedaleko słowackiej Bratysławy. Zaproszenie otrzymali też trener Kowalczyk

Zakończył się audyt w PZHL

Uprzejmie informujemy, że zakończył się audyt przeprowadzony w PZHL przez przedstawicieli międzynarodowej federacji, czyli IIHF. Dogłębnej analizie został poddany przede wszystkim sposób zarządzania finansami przez

PZBUK nadal z polskim hokejem

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Sponsorem Polskiego Hokeja w kolejnym sezonie pozostanie  PZBUK, działający w Polsce legalny bukmacher. Wygasająca w październiku umowa zostanie przedłużona.

PHL: komunikat licencyjny

W imieniu Zarządu PHL sp. z o.o. na podstawie paragrafu 7 Regulaminu Współzawodnictwa Sportowego zostały w piątek przyznane licencje klubowe, uprawniające drużyny do udziału w

Informacje trenerskie

Uprzejmie przypominamy, że wszystkie informacje dot. przyznawania licencji trenerskich Polskiego Związku Hokeja na Lodzie znajdują się w zakładce trenerzy na naszej stronie. Komunikat Komisji ds. Licencji

O hokeju z ambasadorem Białorusi

Nie mogło zabraknąć tematyki hokejowej podczas wtorkowego spotkania z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Białorusi w Polsce Władimirem Czuszewem, który zaprosił przedstawicieli nie tylko środowiska dyplomatycznego, politycznego, ale i sportowego, z okazji przypadającego 3 lipca Dnia Niepodległości swojego kraju.

„Od wielu lat współpracujemy z białoruską federacją hokejową. Nasza delegacja była zaproszona na styczniowy, doroczny turniej prezydenta Alaksandra Łukaszenki w Mińsku. Planujemy tę sportową współpracę rozwijać, pojawiło się szereg pomysłów, dlatego umówiliśmy się z Panem Ambasadorem na robocze spotkanie w sierpniu. Warto zauważyć, że Białorusini wyszli z propozycją rozgrywania wspólnych rozgrywek ligowych, co jest dla nas sporą nobilitacją i wskazuje, iż jesteśmy postrzegani jako poważni partnerzy” – powiedział wiceprezes PZHL Robert Walczak, po wtorkowym spotkaniu w stolicy.

Białoruska federacja hokejowa za pośrednictwem ambasady zaprosiła do współpracy firmy zainteresowane reklamą podczas MŚ 2021 w Mińsku.

Ośmiu młodych polskich hokeistów na campie u Tomasza Valtonena

Ośmiu hokeistów nowotarskiego Podhala (ur. 2004 i młodsi)  bierze udział w rozpoczynającym się w poniedziałek campie w fińskiej miejscowości Kitee, prowadzonym przez selekcjonera seniorskiej reprezentacji Polski Tomasza Valtonena.

Oprócz niego zajęcia prowadzi 10 fińskich szkoleniowców. Wśród 65 uczestników obozu, podzielonych na trzy grupy,  jedynymi obcokrajowcami są Polacy.

Intensywne zajęcia – także pod okiem naszego szkoleniowca – potrwają do piątku. Takie młodzieżowe zgrupowania w tym miejscu mają bogatą tradycję, jako że w tym roku młodzi hokeiści spotykają się tam po raz 16. Rok temu Tomasz Valtonen zabrał do Kitee trzech młodych graczy Podhala.

 

 

 

Camp dla bramkarek na Słowacji

Polskie zawodniczki Martyna Sass i Helena Grzybowska biorą udział w campie dla bramkarek zorganizowanym przez IIHF w Hamuliakovie,niedaleko słowackiej Bratysławy. Zaproszenie otrzymali też trener Kowalczyk i kierownik techniczny Patryk Sikora. Szefem campu jest Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i członek zarządu IIHF.

W tygodniowym zgrupowaniu biorą udział bramkarki – dosłownie – ze wszystkich stron świata. Obecność zawodniczek z Finlandii, Szwajcarii, Niemiec, Czech czy Słowacji nie może dziwić, ale są też na przykład reprezentantki Meksyku, Singapuru, Turcji, Indii i Indonezji.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach – seniorek (jest ich 20) i juniorek (24 uczestniczki).

Komisja hokeja kobiecego IIHf zorganizowała taki obóz specjalistyczny dla bramkarek po raz drugi w historii. Pierwszy odbył sie dwa lata temu w Hiszpanii.

Zdjęcie przedstawia Tomasza Kowalczyka w towarzystwie trenerów oraz bramkarskich mentorek.

Pożegnanie z bytomską „Stodołą”

10 szatni, widownię na 1300 miejsc, zaplecze gastronomiczne, miejsca dla VIP-ów i dziennikarzy – tak będzie wyglądało nowe lodowisko w Bytomiu, które kosztem 40 mln złotych powstanie w ciągu dwóch lat.  Umowę na jego budowę podpisano w poniedziałek.

„Serce mi się raduje, duma mnie rozpiera, że udało się dotrzeć do  tego momentu. Bardzo piękna, ale zbyt długa historia tego obiektu dobiega końca” – mówił po podpisaniu dokumentów prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Budowa ma być prowadzona w ten sposób, żeby zimą dało się trenować i rozgrywać mecze bez dachu, który zostanie zdjęty pod koniec lata.

Zarząd PZHL wsparł wniosek samorządu Bytomia do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie inwestycji. Wysokość ministerialnego wsparcia będzie znana w najbliższych tygodniach.

MŚ Dywizji 1B- Prezes PZHL: chcemy zaprosić kluby do współpracy

„Zależy nam, by zapełnić widownię katowickiego Spodka podczas przyszłorocznych MŚ Dywizji 1B seniorów. Dlatego zaproponujemy wszystkim klubom hokejowym w Polsce współpracę przy sprzedaży biletów na tę imprezę i podzielenie się po połowie wpływami. Myślę, że to zostanie dobrze odebrane. Z jednej strony wzrośnie szansa na rozgrywanie meczów przy pełnych trybunach, z drugiej – pozwoli to zarobić klubom dodatkowe pieniądze” – powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina.

Jak wiadomo Polska będzie w przyszłym roku gospodarzem trzech turniejów MŚ (seniorów, seniorek i juniorek). Wszystkie odbędą się w  Katowicach, ale tylko podopieczni  trenera Tomasza Valtonena zagrają w dużym Spodku. Na zawody kobiece wstęp będzie wolny.

Puchar Kontynentalny, Cracovia gospodarzem turnieju

Wicemistrz Polski Comarch Cracovia Kraków będzie gospodarzem turnieju trzeciej rundy Pucharu Kontynentalnego, który zostanie rozegrany 15-17 listopada. Rywalami krakowian w grupie F będą Beibarys Atyrau (Kazachstan, Neman Grodno (Białoruś) i  zwycięzca grupy D. Dwie najlepsze drużyny zagrają w Final Four. Pełny skład uczestników rywalizacji znajduje się tutaj

Dwie drużyny SMS zagrają w lidze czeskiej

W  sezonie 2019/2020 dwie drużyny SMS PZHL Katowice będą występowały w rozgrywkach ligi czeskiej. Zespół U-16 zagra w U-17 League (liga dorostu), a starsi hokeiści (U-18) będą rywalizowali w U-20 League (liga junioru).

„Cieszymy się, że nasze wielomiesięczne zabiegi w tej kwestii zakończyły się sukcesem. Długo rozmawialiśmy z czeską federacją i ostatecznie uzyskaliśmy jej zgodę na udział naszych zespołów w tych rozgrywkach. Dla nas to bardzo ważne, bo stwarza naszym młodym zawodnikom możliwość rywalizacji z najlepszymi czeskimi drużynami, od których na pewno wiele mogą się nauczyć” – powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina.

 

1 2 3 269