Zobacz najnowsze aktualności

Obóz bramkarski  w Tychach

W Tychach trwa obóz dla młodych bramkarzy (roczniki 2003-2010), zorganizowany podczas ferii zimowych przez Śląski Związek Hokeja na Lodzie .  Trenerem głównym jest Arkadiusz Sobecki.

Zaczynamy play off – transmisje

W piątek zostaną rozegrane pierwsze mecze tegorocznego play off Polskiej Hokej Ligi. Transmisję spotkania JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia Kraków przeprowadzi TVP Sport (18.35),

Przegrana seniorek  z Holandią

Reprezentacja seniorek przegrała z Holandią 1:5 (1:1, 0:3, 0:1) w sobotnim  towarzyskim meczu rozegranym w Tilburgu. Bramka dla Polski: Karolina Późniewska (Magdalena Czaplik, 13); dla

Porażka seniorów z Rumunią 0:2

Reprezentacja seniorów przegrała z Rumunią 0:2 (0:0, 01, 0:1) w swoim ostatnim meczu towarzyskim rozegranym w ukraińskich Browarach niedaleko Kijowa. Bramki: 0:1 Csanad Fodor (38),

Transmisja meczu Ukraina – Polska

Transmisję czwartkowego meczu reprezentacji seniorów Ukraina – Polska (godz.18.00 polskiego czasu) przeprowadzi w internecie ukraiński kanał XSPORT. Bezpośredni link znajduje się tutaj

PHL: barażowy rozkład jazdy

17 lutego rozegrana zostanie pierwsza kolejka baraży o prawo gry w Polskiej Hokej Lidze w przyszłym sezonie. Uczestniczyć w nich będą 1-ligowy Naprzód Janów oraz

Mariusz Czerkawski: trzeba propagować sport

Mariusz Czerkawski wraz z Adrianem Parzyszkiem poprowadził w poniedziałek trening z dziećmi na lodowisku w mysłowickim parku Słupna. „Miłość do sportu powinna być naturalna. Jeżeli możemy spotkać się z młodymi ludźmi, zmobilizować ich, uświadomić, zachęcić i pokazać, że to jest fajne, to robimy to. Trzeba mieć energię,  zaszczepiać, propagować sport, bo są inne pokusy na świecie” – powiedział po godzinnych zajęciach Mariusz Czerkawski.

Mimo deszczu, na treningu stawiło się kilkadziesiąt dzieci. Niektóre przyszły podpatrzeć, jak dobrze jeździć na łyżwach, inne – jak fachowy uderzyć krążek. Oczywiście było też mnóstwo chętnych do wspólnej fotografii i zdobycia autografu.

„Jazda na łyżwach nie jest łatwa.  Przekonaliśmy się dziś o tym, bo kilka przewrotek było. Ważne, by zachować balans, stać szeroko na nogach i mieć respekt dla tafli. Fajnie zaczęliśmy ferie w Mysłowicach, a padało tylko przez chwile” – dodał z uśmiechem Czerkawski.

Przypomniał, że już za tydzień na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się wielki finał Czerkawski Cup, z udziałem 9 najlepszych drużyn do lat 10. Dzień później zaplanowano tam Mistrzostwa Białego Orlika w łyżwiarskiej sztafecie po torze przeszkód.

Zdjęcia z zajęć w Mysłowicach są w naszej galerii

Porażka seniorów z Rumunią 0:2

Reprezentacja seniorów przegrała z Rumunią 0:2 (0:0, 01, 0:1) w swoim ostatnim meczu towarzyskim rozegranym w ukraińskich Browarach niedaleko Kijowa.

Bramki: 0:1 Csanad Fodor (38), 0:2 Witalij Kiriczenko (49).

Kary: Polska – 8 minut, Ukraina – 6 minut.

Polska: John Murray – Oskar Jaśkiewicz, Marcin Kolusz, Aron Chmielewski, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica – Bartosz Ciura, Mateusz Bryk, Mateusz Gościński, Filip Komorski, Tomasz Malasiński – Bartłomiej Bychawski, Jakub Michałowski, Mateusz Bepierszcz, Dominik Paś, Mateusz Michalski -–Damian Tomasik, Michael Kolarz, Martin Przygodzki, Radosław Nalewajka, Szymon Marzec.

W 24 minucie Polacy zdobyli gola, ale po analizie wideo nie został uznany. Dwie minuty przed końcem drugiej tercji rywale po kontrze objęli prowadzenie, a w 49 minucie ustalili wynik spotkania. Wieczorem nasza kadra rusza w podróż powrotną samolotem.

Minimalna porażka seniorek w Holandii

Reprezentacja Polski seniorek przegrała z Holandią 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) w piątkowym, wyjazdowym, towarzyskim meczu rozegranym w Geleen. Bramka dla Polski : Ewelina Czarnecka (Karolina Późniewska  50),; dla Holandii: Hilde Huismans (Nicky Collard, Glynis Barton, 9), Michelle van Ooijen (Kayleigh Hamers, Nicku Collard, 60).

Kary: Holandia :46 minut, Polska: 22 minuty.

Rewanż zostanie rozegrany w sobotę.

1 2 3 239